شرکت زرناوک ارائه تولید کننده انواع چیپس و پفیلا به صورت فله

فهرست موادغذایی مجاز و غیرمجاز در بوفه مدارس

فهرست موادغذایی مجاز و غیرمجاز در بوفه مدارس :معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش دستورالعمل پایگاه بهداشت و تغذیه سالم در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ را ابلاغ و فهرست مواد غذایی مجاز قابل عرضه در بوفه مدارس را منتشر کرد.

بهداشت مواد غذایی سرد یا گرم

–  میوه، سبزی و صیفی‌هایی که به صورت خام مصرف می‌شوند، باید مطابق دستورالعمل‌های مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش به دقت شسته و گندزدایی شوند.

– محصولات غذایی بسته‌بندی شده باید از تولیدات کارخانجات معتبر تهیه و دارای پروانه ساخت، سری ساخت، تاریخ تولید و مصرف باشد (نشان سیب سلامت از سازمان غذا و دارو).

– غذا باید در محلی تمیز و عاری از گرد و خاک، مگس، حشرات و جانوران موذی نگهداری شوند.

– غذاهای خام و پخته را باید در یخچال جدا از هم در ظروف درب دار نگهداری کرد و با هم مخلوط نشود.

– غذاهای پخته شده نباید بیش از نیم ساعت خارج از یخچال نگهداری شوند.

– در تهیه غذا از نمک یددار تصفیه شده که دارای پروانه ساخت از وزارت بهداشت و به مقدار کم استفاده شود.

– از بسته‌بندی و عرضه مواد خوراکی در کاغذهای باطله، روزنامه و کیسه‌های پلاستیکی مصرف شده و رنگی اکیدا خودداری شود.

– در صورت استفاده از ظروف یک‌بار مصرف، این ظروف باید مخصوص مواد غذایی گرم یا سرد باشند.

– غذا از زمان پخت تا هنگام توزیع باید کاملا داغ باشد.

–  در مدارسی که امکان پخت غذا نباشد و غذا توسط مسئولین مدرسه از مراکز پخت غذا تهیه می‌شوند، وضعیت بهداشتی مراکز پخت و شرایط حمل و نقل غذا باید مطابق با دستورالعمل اجرایی بازرسی بهداشتی از مراکز تهیه، تولید، توزیع، نگهداری، حمل ونقل و فروش مواد خوردنی و آشامیدنی به شماره ۱۸۰۳۹۲۰۹ معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد.

در مورد این نوع غذاها به نکات زیر نیز توجه شود :

– کم‌نمک باشد.

– کم‌چرب باشد و روغن به‌کار رفته، اسید چرب ترانس کمتر از دو درصد داشته باشد.

– کم‌قند باشد.

– غذا در حجم مناسب سرو شود.

– غذا در ظروف یک‌بار مصرف مناسب توزیع شود.

– از توزیع نوشابه‌های گازدار، ماء‌الشعیر و دلستر همراه با غذا یا مجزا خودداری و به جای آنها آب آشامیدنی سالم و دوغ بدون گاز و کم نمک عرضه شود.

– خرید و سفارش غذا از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی بیرون‌بر توسط دانش‌آموزان یا والدین آنها به‌صورت جمعی یا انفرادی ممنوع است.

فهرست اقلام مجاز در پایگاه‌های تغذیه سالم قابل عرضه در بوفه مدارس، : با توجه به اینکه دانش آموزان در سن رشد قرار دارند، ضروری است میان وعده‌هایی که در مدارس دریافت می‌کنند از ارزش غذایی بالایی برخوردار باشد.

پیش از هرچیز ترجیح و توصیه ما استفاده از لقمه‌های خانگی برای دانش آموزان است و والدین می توانند از لقمه های خانگی ساده مانند نان و پنیر و گردو، نان و پنیر و خیار، تخم مرغ آب‌پز و … برای فرزندان خود استفاده کنند.

کارشناس مسئول واحد سلامت مدارس : در صورت نیاز به تهیه مواد خوراکی در مدارس، مسئولان مدارس باید مواد خوراکی سالم را در اختیار دانش آموزان قرار دهند که از جمله آن عرضه انواع خشکبار مانند توت خشک، انجیر خشک، خرما، کشمش و انواع مغزها مانند گردو، بادام، بادام زمینی و … است.

وی افزود: با توجه به اینکه اقلام ذکر شده غالبا قیمت بالایی دارند، مدارس می توانند از خوراکی های با ارزش غذایی بالا اما ارزان قیمت استفاده کنند که از جمله آن می‌توان به برنجک، نخودچی، ذرت بوداده (پاپ کورن)و گندم برشته اشاره کرد.
این کارشناس بهداشت عرضه انواع ساندویج بویژه ساندویچ سوسیس و کالباس را در بوفه مدارس غیرمجاز دانست و افزود: تنها عرضه لقمه‌های خانگی مانند نان و پنیر و گردو و یا تخم مرغ آب‌پز، آن هم اگر به شیوه بهداشتی و توسط افراد دارنده کارت سلامت تهیه شود، مجاز است.

وی یادآور شد: عرضه سمبوسه و فلافل هم با توجه به روغن بالایی که در تهیه این نوع خوراکی ها به کار می‌رود، در مدارس ممنوع است.

صادقی افزود: توصیه می‌شود در بحث عرضه نان تنها از نان‌های سنتی و سبوس‌دار مانند نان “سنگک” استفاده شده و از عرضه نان های باگت و صنعتی خودداری شود.

این کارشناس بهداشت تصریح کرد: عرضه انواع کیک و کلوچه و بیسکویت هم اگر کرِمدار و پرچرب نباشد، مجاز است.

وی در خصوص عرضه نوشیدنی در مدارس هم یادآور شد: تنها عرضه آب معدنی و دوغ بدون گاز و شیر مجاز بوده و نوشیدنی هایی مانند نوشابه گازدار، دوغ گازدار، آبمیوه های صنعتی و ماء الشعیر ممنوع است.

صادقی خاطرنشان کرد: در بحث عرضه میوه هم انواع میوه مجاز است، اما به شرطی که شسته و گندزدایی شوند.

این کارشناس بهداشت یادآور شد: عرضه غذاهای گرم مانند عدسی، خوراک لوبیا و… نیز تنها در صورت داشتن آشپزخانه مجهز و بهداشتی امکان پذیر است و مواد اولیه آن باید بهداشتی بوده و توسط افراد دارای کارت سلامت تهیه شود.
وی خاطرنشان کرد: چنانچه این غذاهای گرم از بیرون مدرسه خریداری می‌شود، باید از مکان معتبر تهیه شده و توسط خودروی مناسب به مدرسه حمل شود. عرضه این خوراکی ها هم باید در ظروف یکبارمصرف با پایه گیاهی باشد.
صادقی عرضه هرنوع فرآورده غلات حجیم شده مانند چیپس و پفک را در بوفه مدارس ممنوع دانست و افزود: با عرضه این اقلام در مدارس برخورد می‌شود.

وی افزود: علاوه بر اینها عرضه بستنی یخی، یخمک، آدامس، لواشک های فاقد بسته بندی و آبنبات هم در مدارس ممنوع است.

کارشناس مسئول واحد سلامت مدارس خاطرنشان کرد: عرضه بستنی های پاستوریزه در مدارس بلامانع بوده و تنها عرضه بستنی‌های یخی ممنوع است.

جهت کسب اطلاعت بیشتر و خرید محصولات مجاز بوفه مدرسه با ما تماس بگیرید

شرکت زرناوک

 

۰۲۶۳۷۳۶۱۱۷۰
۰۲۱۲۲۰۱۴۹۲۸